Czy warto posłać dziecko do prywatnego przedszkola?

Wybór przedszkola to bardzo ważna decyzja, od której zależy rozwój i bezpieczeństwo dziecka. Każdego roku mnóstwo rodziców staje przed ciężkim dylematem – czy wybrać przedszkole publiczne czy prywatne? W takiej sytuacji warto dowiedzieć się, jak wyglądają zajęcia i co oferują te dwa typy placówek. Czym charakteryzuje się tego typu przedszkole i jakie ma zalety?

Przedszkole prywatne się opłaca

Nie jest tajemnicą, że przedszkola prywatne wiążą się z większym wydatkiem, czyli comiesięcznym czesnym. Jednak to przekłada się na bogatą ofertę zajęć, opiekę specjalistów i ściśle dopasowaną dietę, co nie jest dostępne w przypadku publicznych placówek. Przed wyborem przedszkola warto wziąć pod uwagę kilka czynników jak np. odległość między domem, przedszkolem, a pracą rodziców czy ilość osób w grupie. Niektóre przedszkola, na przykład przedszkola w Warszawie podają przykładową rozpiskę dnia, dzięki której można dokładnie sprawdzić rodzaj zajęć, jakie oferuje placówka.

Zalety przedszkola niepublicznego

Coraz więcej rodziców wybiera przedszkole niepubliczne dla swojego dziecka. Nic dziwnego, bowiem prywatne przedszkole ma mnóstwo zalet i korzyści, a oto najważniejsze z nich:

– Ogromny wybór zajęć dodatkowych – przedszkola oferują mnóstwo zajęć dodatkowych dla dzieci, m.in, robotykę, naukę gry na instrumentach, basen, piłkę nożną, tenis.
– Małe grupy – zajęcia odbywają się w niewielkich grupach (od 10 do max 15 osób), dzięki czemu każde dziecko ma zapewnioną indywidualną opiekę,
Całoroczna dostępność – w prywatnych przedszkolach nie ma przerwy wakacyjnej, z łatwością można znaleźć wolne miejsce dla dziecka w wybranej placówce,
– Możliwość wyboru przedszkola profilowanego – istnieje wiele placówek profilowanych, np. przedszkole językowe, sportowe czy artystyczne,
Bardzo dobre wyposażenie – przedszkola prywatne posiadają nowoczesne oraz bogato wyposażone sale w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa,
– Ogrom atrakcji – przedszkola niepubliczne oferują mnóstwo zajęć tematycznych które dobierane są indywidualnie do umiejętności i potrzeb każdego malucha,
– Wykwalifikowana kadra – prywatne placówki zapewniają pomoc psychologa, logopedy, terapeuty, pedagoga,
– Własna kuchnia – przedszkola wyposażone są w kuchnię, gdzie dietetycy przygotowują posiłki zgodnie z dietą każdego malucha,
Bezpieczeństwo – każde przedszkole prywatne posiada własny monitoring, a wstęp na teren placówki jest kontrolowany.