Plusy i minusy szkół prywatnych

Droga edukacyjna w życiu każdego młodego człowieka ma duże znaczenie. Kimś kto niejako ją wskazuje są rodzice. Wybór szkoły podstawowej nie jest prostym zadaniem. Zwłaszcza, że rodzice chcą by ich dziecko wyrosło na mądrego iw kształconego człowieka. Pomóc w tym może niejako wybór szkoły, wśród placówek mamy wybór zarówno tych prywatnych jak i państwowych. My skupimy się na tym dlaczego warto wybrać szkołę prywatną i wskażemy również jej małe minusy.

Szkoła podstawowa prywatna to dobry wybór!

Szkoła podstawowa niepubliczna ma sporo swoich zwolenników, nic dziwnego. Jest to instytucja,  która dba o rozwoju dziecka. Posiada doświadczone grono pedagogiczne, które wie jak powinna być prowadzona nauka i jak zainteresować dziecko. Dodatkowo reaguje na ewentualne problemy pojawiające się czy to w trudności w nauce czy w kontaktach z grupą rówieśniczą. Szkoła prywatna dba o każdy aspekt rozwoju dziecka intelektualny oraz motoryczny. Dostęp do ciekawej oferty programowej jest tym co wyróżnia ten typ placówki na tle państwowych. Dziecko może wybierać spośród zajęć dodatkowych dzięki którym może rozwijać swoje dodatkowe umiejętności czy odkryte pasje.

Sporym plusem jest także mała liczebność uczniów w klasach. To sprowadza się do świadczenia edukacji w sposób bardziej indywidualny. Nauczyciele mogą poświęcić czas niemal każdemu uczniowi z osobna.

Kilka minusów…

Lista minusów jest naprawdę krótka na tle wszelkich pozostałych zalet. Wiele osób twierdzi, że wadą tego rodzaju placówek jest to, że są płatne. Natomiast biorąc pod uwagę, że szkoły państwowe też w jakimś stopniu są “płatne” to jest to inwestycja jak najbardziej warta. Możemy liczyć na wysoką jakość nauczania i podejście nauczyciela do ucznia naprawdę na wysokim poziomie. Do minusów na pewno trzeba zaliczyć (choć nie zdarza się to w każdej placówce prywatnej) gorszą infrastrukturę sportową, do której czasami trzeba dojść czy nawet dojechać.

Artykuł powstał we współpracy z placówką przedszkolną OtwarteOkno