Prywatne przedszkole czy publiczne – jakie wybrać?

Wybór odpowiedniego przedszkola dla dziecka to dla wielu rodziców duży stres. Niejednokrotnie poprzedzony jest on rozmowami ze znajomymi, przeczytaniem wielu artykułów w specjalistycznej prasie, a także wieloma innymi czynnikami. Jednym z dylematów, przed którymi stają rodzice przeszłego przedszkolaka jest to, jakie przedszkole wybrać – prywatne czy publiczne? Poniżej przedstawiamy kilka niezbędnych informacji, które będą pomocne w wyborze odpowiedniej placówki dla naszej pociechy.

Wybieramy przedszkole dla dziecka

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, kiedy musi on wybrać odpowiednie przedszkole dla swojego dziecka. W dużych miastach znajdziemy bardzo dużo placówek, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Każda z nich oferuje wiele atrakcji dla dzieci, a także ciekawe zajęcia dodatkowe. To wszystko sprawia, że rodzice stają przed trudnym wyborem przedszkola dla swojego dziecka.

Za wyborem przedszkola prywatnego przemawia przede wszystkim mniejsza liczebność grup. Dzięki temu dzieci mogą się szybciej poznać, zintegrować ze sobą oraz zaprzyjaźnić. Nauczyciel natomiast szybciej może poznać problemy oraz potrzeby swoich podopiecznych. To wszystko sprzyja stworzeniu kameralnej, rodzinnej atmosfery, w której dzieci czują się bezpiecznie i chętnie przychodzą do przedszkola. Pod tym względem prywatne przedszkole (Tychy i inne miasta) zdecydowanie góruje nad państwowymi placówkami.

Dlaczego wybrać prywatne przedszkole (Tychy)?

Prywatne przedszkole to nie tylko mniejsza liczba dzieci w grupie. To także bogata, bardzo zróżnicowana oferta zajęć dodatkowych, a także wyspecjalizowana kadra dydaktyczna. Za wyborem przedszkola prywatnego przemawia również świetnie wyposażony budynek, nowoczesne zaplecze dydaktyczne, sala gimnastyczna wyposażona w nowoczesny sprzęt, a także różne specjalistyczne pomoce dydaktyczne.

Prywatne przedszkole w Tychach Otwarte Okno jest na przykład usytuowane w bardzo atrakcyjnym miejscu na terenie miasta. To również bardzo dobra informacja dla rodziców. Dzięki temu nie będą mieli oni problemów z odjazdem, nawet w godzinach szczytu. Więcej o przedszkolu prywatnym Tychy można przeczytać tutaj: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/

Przedszkole prywatne czy publiczne?

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna. Wielu rodziców, jeżeli może sobie na to pozwolić, decyduje się posłać swoje dzieci do przedszkola prywatnego. Decydują o tym wspomniane wcześniej zalety. Warto mieć na uwadze to, że przedszkole jest początkiem przygody malucha z edukacją, dlatego jego wybór powinien być dobrze przemyślany.