Korki Adidas czy Nike – które dla juniora?

Marki Adidas i Nike zdecydowanie wiodą prym, jeśli chodzi o obuwie sportowe. Rozpoznawalność tych marek i ich szeroki asortyment obuwia dedykowanego różnym dyscyplinom sportowym sprawiają, że junior swoich pierwszych kroków upatruje właśnie w asortymencie tych topowych brandów.

Na wstępie warto przypomnieć, że kupując korki decydujemy się obuwie przeznaczone do gry na naturalnej murawie. Wiele juniorów zaczyna swoje przygody od gry na orliku lub treningu na hali, jednak pamiętajmy, że tym wszystkim trzem nawierzchniom dedykowane są inne rodzaje obuwia. Na orlika – turfy, a na halę – halówki.

Korki Adidas

Marka Adidas przyzwyczaiła swoich odbiorców do tworzenia modeli, stającymi się swoistymi flagowcami świata footballu. Najpopularniejszymi liniami w ostatnim czasie, które doczekały się już kilku generacji są Predator, Performance X oraz kultowa już seria Copa.
Decydując się na korki Adidas możemy zadecydować również na modele ze skarpetką lub tradycyjne sznurowane z językiem. Dla pociech mających bardzo szczupłą stopę lepszy będzie tradycyjny but, w którym będzie mógł mocno zasznurować buta, tak aby był dobrze dopasowany do szerokości i stabilnie przylegał.
Co ciekawe marka ma kilka modeli dziewczęcych różniących się nieco zarówno kolorystyką jak i samą budową, gdyż dziewczynki mają zazwyczaj szczuplejsze stopy.

Korki Nike

Jeśli Twój junior jest miłośnikiem brandu Nike, masz do wyboru kilka linii z modelami dla dzieci i młodzieży. Zdecydowanie najpopularniejszą linią jest Mercurial. Pośród tej linii znajdują się modele zarówno ze skarpetką, jak i klasyczne idealne dla dzieci i młodzieży. Niemniej popularna jest linia Phantom.

Nike czy Adidas – jakie korki?

Porównując asortyment dwóch brandów zdecydowanie najważniejsze nie będzie przywiązanie do samej marki, ale dopasowanie obuwia do indywidualnych preferencji a też (co ważniejsze) do kształtu i rozmiaru stopy, sposobu gry, czy budżetu jakim dysponujemy do zakupienia butów dla naszego juniora.