Lampy do pokoju dziecięcego

Pokój naszej pociechy powinien wyglądać bardzo przytulnie. Dbamy żeby nie zabrakło w nim kolorowych akcesoriów i dodatków, wybieramy odpowiednie meble. Uwadze naszej nie powinny również ujść elementy oświetlenia. Ono również jest bardzo ważne zarówno do pokoju maluszka, jak i nastolatka. Jakie lampy do pokoju dziecięcego wybrać?

Lampy do pokoju dziecięcego – dlaczego są tak ważne?

Prawidłowe oświetlenie w pokoju dziecka wpływa pozytywnie na jego rozwój. Nieprawidłowo oświetlony pokój dziecka może przyczynić się do problemów ze wzrokiem, albo jego brak powodować lęk u mniejszych dzieci.

Lampy do pokoju dziecięcego odpowiednie dla malucha

Dla dzieci do 5 lat polecane są lampki zaświecane przed zaśnięciem z kojącym światłem. Takie lampki występują w różnych kształtach i kolorach. Oczywiście potrzebne są również lampki nocne. W pokoju niemowlaka również powinniśmy postawić na bardzo lekkie oświetlenie, które pozwoli rodzicom na doglądanie maluszka, gdy ten będzie smacznie spał. Takie lampki występują zarówno w wersjach do przymocowania bezpośrednio do ściany, jak i do postawienia na komodzie czy szafce nocnej. Te do przymocowania na ścianie w połączeniu z tapetą albo kolorowymi malunkami na ścianie mogą stworzyć ciekawą wielowymiarową kompozycję.

Lampy do pokoju dziecięcego dla dziecka w wieku szkolnym

Dla dziecka w wieku szkolnym należy wybrać lampy, które odpowiednio oświetlą miejsce do nauki. Takie lampy powinny dysponować na tyle dużą mocą, aby nie obciążać narządu wzroku. Dziecko powinno przy takim oświetleniu odrabiać prace domowe bez obciążania wzroku. Jednak lampka biurkowa to nie jedyna lampka do pokoju dziecięcego, w którą powinniśmy się wyposażyć. Często dzieci w wieku szkolnym czytają książki w łóżku nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, w której nasza pociecha czyta w półmroku albo polegając wyłącznie na oświetleniu sufitowym. Powinno się zamontować w pobliżu łóżka lampkę, która pozwoli również na czytanie i nie będzie to stricte lampka nocna.

Szeroki wybór lamp dziecięcych znaleźć można w sklepie https://tyskielampy.pl/kategoria-produktu/oswietlenie-wewnetrzne/dzieciece/