Winyle z lepszym wynikiem sprzedażowym od płyt CD pierwszy raz od dekad!

Już od kilku lat panował narastający trend co do sprzedaży płyt winylowych. Wielu osobom mogło wydawać się, że te nośniki muzyczne przeszły do historii, jednak rynek wykazał się wyjątkowo sporym zainteresowaniem. Stosunkowo niedawno mogliśmy zapoznać się z raportem przygotowanym przez Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego.

Wyniki są jednoznaczne i dotyczą one głównie rynku w Stanach Zjednoczonych. Jak wiemy trendy zza oceanu bardzo często są przyswajane przez Europejczyków, a więc detronizacja płyt CD przez winyle może okazać się tylko kwestią czasu. Niekwestionowanym liderem jest streaming, który stanowi aktualnie 75% przychodów branży muzycznej. Wzrost sprzedaży płyt nie jest żadnym zaskoczeniem. Od lat można było zaobserwować tę tendencję zwyżkową. Aktualny wynik jest najwyższym od 1988 roku.

Sprzedaż płyt CD spada

Już od jakiegoś czasu te zmiany zaczęły postępować. Wszystko za sprawą winyli. Ich popularność w Stanach Zjednoczonych jest o wiele wyższa niż w Europie. Powodem tego może być dostęp. Oprócz aktualnie popularnej sprzedaży internetowej możemy znaleźć wiele punktów, które oferują płyty winylowe, jak chociażby sklepy muzyczne. Płyty CD nie sprzedają się tak dobrze jak jeszcze na początku XXI wieku.

płyta winylowa

Rekordowe wyniki legend muzyki

Jak dotąd zaobserwowano, że największą popularnością względem sprzedaży płyt winylowych cieszą się zespoły legendarne, takie jak: Queen, Led Zeppelin, Pink Floyd i The Beatles. Tuzy muzyki światowej sprzedają corocznie ponad 100 tysięcy egzemplarzy płyt winylowych. Tyczy się to głównie starszych zespołów, ponieważ nowi artyści bardzo rzadko decydują się na tworzenie albumów w wersji klasycznej jaką są winyle.

Sklep z winylami online

Jak wiemy, sprzedaż internetowa jest o wiele bardziej komfortowa od tradycyjnej formy. Zakupy online zajmują naprawdę niewiele czasu, a koszty przesyłki nie stanowią dla większego problemu. W sklepie z winylami https://www.cd-dvd-vinyl.pl/ możemy znaleźć wiele ciekawych propozycji płyt. W bazie znajduje się ponad pół miliona wydawnictw z całego świata, W tym szczególnie popularne płyty od The Beatles czy Pink Floyd. Sklep z winylami to miejsce, które powinien odwiedzić każdy fan czystych dźwięków jakie przechodzą przez gramofon!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *