Wybór idealnego przedszkola

Znalezienie idealnego przedszkola to nie lada wyzwanie. Dziecko spędza większość dnia w przedszkolu, nic więc dziwnego, że każdy rodzic chce aby to miejsce było idealne, bezpieczne i komfortowe. Rodzice mają rożne oczekiwania w zależności od osobowości dziecka.

Czym sugerować się przy wyborze przedszkola?

Wybierając przedszkole należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim należy pomyśleć, czy posłać dziecko do przedszkola prywatnego, czy państwowego. Należy wziąć także pod uwagę gdzie zlokalizowane są przedszkola prywatne, odległość od miejsca pracy oraz domu, a także profil przedszkola np. przedszkole sportowe lub przedszkole wegańskie czy ekologiczne. Warto zobaczyć przedszkolne sale, korytarze, łazienki i ocenić czy są one przystosowane do dzieci, czy są bezpieczne.

przedszkola

Kolejną kwestia jest oferta edukacyjna – podstawowy program edukacyjny powinien być zatwierdzony przez MENiS.

Kadra, czyli nauczycielki powinny wzbudzać zaufanie oraz sympatię dzieci. To one spędzają z dziećmi najwięcej czasu. Upewnij się, że w wybranym przez Ciebie przedszkolu grupy nie są zbyt liczne. Zapoznaj się z jadłospisem obowiązującym w przedszkolu. Powinien być on urozmaicony i odpowiednio zbilansowany do potrzeb najmłodszych. Dowiedz się, czy przedszkole uwzględnia indywidualne żywienie alergików. Godziny otwarcia są na tyle ważne, że powinniśmy idealnie dopasować godziny pracy do odbioru dziecka z przedszkola. Jeśli przedszkole jest otwarte do 17 a my kończymy pracę o 15 to nie musimy martwić się, że w razie korków nie zdążymy odebrać dziecko na czas. Odwiedzając różne przedszkola, Częstochowa czy w innym mieście czy to na śląsku czy w innym regionie możecie je porównać i wybrać te, które najbardziej przypasowało wam oraz przede wszystkim dziecku. Najważniejsze aby dziecko czuło się dobrze w przedszkolu, ponieważ będzie tam spędzało najwięcej czasu.

Przedszkola w większych miastach

W internecie znajdziemy wiele opinii na temat przedszkoli. Coraz więcej przedszkoli oferuje dni otwarte aby dzieci wraz z rodzicami mogli zapoznać się z ofertą przedszkola i zdecydować, które wybrać. W dużych miastach wybór przedszkola nie stanowi takiego problemu, jak na wsi bądź w mniejszych miasteczkach, gdzie przeważnie znajduje się tylko kilka dostępnych przedszkoli. Przedszkola prywatne – Częstochowa czy też dostępne w innych większych miejscowościach mają wiele placówek. Idealnym przykładem są przedszkola prywatne Hocki-Klocki, które posiadają dwie placówki w różnych lokalizacjach.  O tym jak działa właśnie te przedszkole można sprawdzić na stronie: Hocki-Klocki.com.pl