Wyprawka dla noworodka – co kupić?

Kiedy zbliża się czas nadejścia dziecka na świat zastanawiamy się, co warto kupić. Podstawowa wyprawka jest konieczna w pierwszych chwilach dziecka. Każde kolejne elementy, mniej lub bardziej potrzebne możemy kupować nieco później. Kompletowanie takiej wyprawki sprawia rodzicom wiele radości. Angażują się w to również dziadkowie, ciotki i wujkowie oraz bliższe czy dalsze koleżanki, które pragną sprawić przyjemność rodzicom nienarodzonego jeszcze dziecka. W co należy zainwestować?

Wózek i fotelik

Dwa elementy są niezwykle istotne z punktu widzenia każdego rodzica. Wózek pozwoli przemieszczać się z maluszkiem w łatwiejszy i bezpieczniejszy sposób. Rynek posiada mnóstwo rodzai, dlatego młodociani rodzice często głowią się, który wózek dziecięcy spełni najlepiej swoją rolę. Czy kupować wózek 3w1, jakie koła powinien on mieć, czy nie jest on za ciężki. Nie kierujmy się tutaj tylko i wyłącznie wyglądem, ale parametrami i funkcjonalnością danego wózka. Pamiętajmy, że wózki trójkołowe nie sprawdzą się wszędzie, bowiem podjazdy w większych miastach są budowane dla wózków czterokołowych, ale i ułożenie kół bywa szersze. Wybór fotelika nie jest sprawą drugorzędną z uwagi na fakt, iż liczy się tutaj przede wszystkim bezpieczeństwo malucha. Warto obejrzeć testy i wybrać najlepszy, a ponadto sprawdzić czy fotelik może być montowany za pomocą pasów, a może wymaga zakupu bazy?

Zadbaj o spokojny sen dziecka

Łóżeczko stanowi również jeden z podstawowych elementów wyprawki dla noworodka. Wszystko zależy od preferencji przyszłych rodziców, ale i funkcjonalności danego łózka. Przykładowo – łóżeczko dziecięce 140x70to jedno ze standardowych rozwiązań i z pewnością wystarczy dziecku nie tylko na pierwsze lata jego życia ale także będzie odpowiednie przez kolejne lata życia.

Przytulny pokój dziecięcy

Równie ważny przy planowaniu wyprawki jest samo wyposażenie pokoju dziecięcego.  Przede wszystkim należy zadbać o to aby był on przytulny i przyjazny.  Jak to zrobić? Dobrym rozwiązaniem będzie pomalowanie ścian w pastelowych kolorach, zadbanie o dobre światło.  Chcąc jeszcze bardziej urozmaicić wygląd pokoiku można zdecydować się przykładowo na naklejki na ścianę dla dzieci. Wybierając wzory z bajek, które dodadzą dodatkowo przytulności wnętrzu. Dla tych którzy szukają ciekawych wzorów naklejek do pokoju dziecięcego – na stronie https://yokodesign.pl duży wybór naklejek na ścianę.