Catering w szkole coraz bardziej popularny

Jeszcze do niedawna catering kojarzył się z obiadami albo bankietami w dużych i co więcej bogatych instytucjach. W obecnych czasach catering to jedna z ulubionych form zamawiana żywności również w placówkach szkolnych i przedszkolnych.

Po firmy, które przywożą żywność nie dzwonimy już jedynie w specjalnych przypadkach, gdy jedna gospodyni nie radzi sobie ze sporą liczbą i potraw do zrobienia na rodzinnym przyjęciu lub przy okazji spotkań firmowych. Ostatnimi czasy firmy cateringowe wyręczają nawet szkolne stołówki.

Dyrektorzy podkreślają iż stołówka to dziś męcząca kwestia dla szkół. Szkoła winna być gotowa na kontrole sanepidu, dysponować odpowiednim magazynem i urządzeniami w celu zbierania żywności. Do tego wylicza się wydatek utrzymania kucharki. Do tego przez rygorystyczne zasady higieniczne jak również duże koszty remontów nie ma środków na ich funkcjonowanie. W praktyce prowadzenie stołówki szkolnej jest dla większości takich instytucji zwyczajnie nieopłacalne.

Jak działają firmy cateringowe?

Firmy cateringowe dostarczają świeże, ciepłe i co najważniejsze smaczne dania. Niemniej jednak jakoś ciężko sobie wyobrazić, iż w szkołach już nie zobaczymy stołówek. Większość firm cateringowych posiada bogate menu, w którym można znaleźć posiłki bezglutenowe, bez laktozy i ogólnie uwzględniające alergeny. To niezwykle ważne szczególnie jeśli chodzi o dostarczanie posiłków do szkoły. Wiele dzieci cierpi na różnego rodzaju alergie pokarmowe i musi mieć specjalne menu żywieniowe. Dobrze, że firmy cateringowe stają na wysokości zadania. Wystarczy sprawdzić jak wyglądają usługi cateringu w jednej z takich firm. Przykładem jest firma cateringowa Banglob. ( działająca w Trójmieście w takich miastach jak Gdańsk czy Sopot)

Jakie szkoły wybierają catering

Przede wszystkim szkoły, które mają stołówkę i zapewniają dzieciom posiłek. Takich placówek jest sporo, w dużej mierze są to szkoły prywatne ale zdarzają się również państwowe. Nie da się ukryć, że catering jest usługa popularną szczególnie w dużych miastach, dużych aglomeracjach (Gdańsk, Warszawa, Poznań)