Tapety do pokoju dziecięcego – co wybrać dla dziewczynki?

Jeżeli właśnie urządzacie pokój waszej córeczki, pewnie zastanawiacie się na jaki kolor pomalować ściany. Nie musicie jednak ograniczać się do samej farby. Ciekawym pomysłem na ozdabianie ścian dziecięcych pokojów są tapety.

Czym powinniśmy kierować się wybierając tapetę do pokoju dziecięcego dziewczynki?

Materiał tapety do pokoju dziecięcego

Po pierwsze powinniśmy wybrać odpowiedni materiał. W przypadku dziecka wybór tapety do pokoju dziecięcego jest podwójnie ważny i nie chodzi tu tylko o kwestie bezpieczeństwa, atestów, choć niezaprzeczalnie są one bardzo istotne i dobrze, jeżeli posiadają takie certyfikaty i atesty niepalności, na myśli mam ich wytrzymałość. Większe maluchy chętnie malują po ścianach, dobrze jeżeli tapeta będzie łatwa do utrzymania w czystości i umożliwi nam starcie małych bazgrołów. Dobrze jeżeli również jeżeli materiał jest odporny na zadrapania, rozdarcia, bo wtedy mamy pewność, że przeżyje starcie tapeta vs plastikowe klocki.

Wzór tapety dla dziewczynki

Powinniśmy dobrać wedle zainteresowań i wieku naszej córeczki. Jeżeli urządzamy pokój dla noworodka, warto pozostać przy łagodniejszych wzorach.

Ciekawym pomysłem tapety do pokoju dziecięcego jest tapeta ananasy albo tapeta w koty czy też w chmurki.

Ciekawe pomysły na tapetę do pokoju dziewczynki

Sklepy dają nam wiele wzorów do wyboru i wiele kolorów. Najciekawsze pomysły do pokoju dziewczynki to:

  • tapeta ananasy
  • tapeta trójkąty
  • tapeta chmurki
  • tapeta koty

Zalety tapety w pokoju dziecięcym

Po pierwsze atrakcyjny wygląd i urozmaicenie. Wzory mogą stymulować mózg dziecka. Kolejną niebywałą zaletą tapet jest ich łatwość w czyszczeniu, mogą być odporne na wodę, zachlapania, łatwe w myciu oraz odporne na ścieranie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *