Dlaczego dzieci powinny uprawiać sport?

W dzisiejszych czasach można zaobserwować jak dzieci bawią się na urządzeniach (komputerach, telefonach). Zamiast bawić się z rówieśnikami na zewnątrz, potrafią całymi godzinami surfować po internecie bądź grać w gry. Dla większości dzieci jedyną aktywnością sportową są zajęcia wf’u w szkole. Nie prorokuje to dobrze.
Sport ma ogromny wpływ na dzieci ich rozwój. Dzieci, które regularnie uprawiają sport, mają lepszą kondycję, są zdrowsze i lepiej radzą sobie z nawiązaniem kontaktów z grupą rówieśniczą.

Kształtowanie umiejętności społecznych

Udział w sporcie daje poczucie przynależności do zespołu lub grupy. W przyjazny sposób dziecko może komunikować się z rówieśnikami. Te interakcje ułatwiają nawiązywanie trwałych przyjaźni z kolegami, co może pomóc dzieciom stać się bardziej towarzyskimi i otwartym na kontakty w miarę dorastania. Sport pozwala kształtować poczucie własnej wartości.

Nie da się ukryć że sport to po prostu świetna zabawa. Każde dziecko które wygra mecz czy strzeli bramkę jest z tego powodu szczęśliwe.

Sport to po prostu świetna zabawa. Radość ruchu, satysfakcja, gdy uda się strzelić gola, wejść na ściankę wspinaczkową, prześcignąć kolegów na hulajnodze. Jak przyjemnie jest móc samemu popedałować na wycieczkę, zjechać na nartach z wielkiej góry, przepłynąć cały basen! Można chlapać, szaleć, hałasować i jeszcze cię za to chwalą.

Sport na zdrowie

Dzieci uprawiające sport są sprawniejsze, zdrowsze i są bardziej pewne siebie. Sport poprawia także zwinność, koordynację i równowagę. Ćwiczenia sportowe, gra zespołowa  pomagają również zmniejszyć poziom stresu, niepokoju i problemów behawioralnych. Co więcej regularna aktywność fizyczna pomaga lepiej się zrelaksować i zmniejsza napięcie mięśniowe.

boisko sportowe – realizacja Courty.pl

Budowa boisk sprzyja aktywności

Nie da się ukryć, że budowa boisk sprzyja aktywności sportowej. Dzieci, które mają na wyciągnięcie ręki boisko sportowe np. przy orlikach chętniej korzystają z tego typu obiektów. Warto więc zabiegać o tworzenie coraz to nowszych boisk sportowych. Najczęściej projektowanymi są boiska do piłki nożnej siatkówki i koszykówki, zatem do gier zespołowych.