Dlaczego warto inwestować w rozwiązania dla niepełnosprawnych osób

Osoby niepełnosprawne doskonale wiedzą jak to jest codziennie mierzyć się z przeciwnościami losu. Każdego dnia pokonują utrudnienia w dostępie do komunikacji miejskiej, braku jej przystosowania, ale też natrafiają na bariery architektoniczne w przestrzeni miejskiej oraz budynkach publicznych i nie tylko. Istnieją jednak pewne rozwiązania dla niepełnosprawnych osób, w które warto inwestować zarówno jeżeli jest się instytucją państwową, jak i prywatnym przedsiębiorcom, dlaczego? Przekonajcie się sami.

Niepełnosprawność ruchowa w Polsce dotyka wiele osób, mimo tego wiele osób nie chce inwestować w rozwiązania pomagające im w codziennym funkcjonowaniu. To duży błąd.

Czym są urządzenia dla niepełnosprawnych?

Urządzenia dla niepełnosprawnych to wszelkiego typu rozwiązania techniczne dedykowane dla niepełnosprawnych ruchowo osób, bądź osób z trudnościami w poruszaniu się.

Jakie urządzenia zaliczamy do tych dla niepełnosprawnych?

Wśród urządzeń dla niepełnosprawnych wyróżnić należy przede wszystkim windy. To najpopularniejsze rozwiązanie, które umożliwia pokonywanie znacznych różnic wysokości, np. pozwala na poruszanie się między piętrami budynku. Wykorzystuje się je w miejscach, w których wcześniej nie przewidziano miejsca na szyb tradycyjnej windy. Kolejną grupą urządzeń są platformy dla niepełnosprawnych. Wykorzystuje się je, gdy różnica poziomów nie jest zbyt wielka. Platformy przymocowane są zazwyczaj w okolicy schodów i pozwalają na wjazd osoby wózkiem inwalidzkim. Innym rozwiązaniem są podnośniki. Tego typu urządzenie pozwala na transport osoby niepełnosprawnej lub chorej przez opiekuna. Pomaga w codziennej pielęgnacji osoby chorej. Zazwyczaj wykorzystuje się je w domach opieki, spokojnej starości, hospicjach i domach seniora.

Dlaczego warto wprowadzać rozwiązania dla niepełnosprawnych?

Pracodawcy często na własne życzenie pozbawiają się możliwości zatrudnienia niepełnosprawnego ruchowo pracownika. Osoba jeżdżąca na wózku z powodzeniem może wykonywać pracę przy komputerze i nie jest ona mniej wydajna z tytułu, że jest osobom niepełnosprawna. Zapewnienie odpowiednich dostosowań może sprawić, że będziemy mogli wybierać spośród większej liczby wykwalifikowanych pracowników.

Rozwiązania dla niepełnosprawnych znajdziecie pod adresem: https://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/windy-dla-niepelnosprawnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.