Technik administracji – gdzie po szkole otrzymasz zatrudnienie?

Technik administracji to wciąż bardzo popularny kierunek kształcenia. Chętnie wybierają go osoby, które pragną zajmować się głównie administracją biurową, a przeglądanie dokumentacji nie stanowi dla nich większego problemu.

Kierunek ten proponowany jest przez wiele uczelni wyższych. Gdzie zatem po ukończeniu edukacji na tym kierunku otrzymamy zatrudnienie?

Technik administracji – studia podyplomowe

Jak zostało już wspomniane, na wielu uczelniach wyższych można podjąć edukację na pokrewnych specjalnościach.  Szczególnie rozbudowaną ofertę można znaleźć na studiach podyplomowych. Technik administracji to człowiek wykształcony w kierunku opracowywania projektów wszelkiego rodzaju aktów administracyjnych, ale również przygotowywania różnego rodzaju umów cywilnoprawnych. Czym jeszcze zajmuje się osoba na stanowisku administracyjnym? Przede wszystkim oprócz wyżej wymienionych kwestii, to właśnie ona organizuje narady czy zebrania, ale również konferencje. Oprócz tego, zarządza kosztami oraz przychodami czy prowadzi dokumentację księgową. Studia podyplomowe to szansa na zdobycie kwalifikacji szczególnie że można je podjąć na wielu specjalnościach. Dla przykładu uczelnia WSZOP prezentuje dość obszerną ofertę specjalności na studiach podyplomowych. Tutaj można się kształcić nie tylko jako technik administracji ale jako pracownik do działu kadr. Na uczelni można podjąć naukę na studiach podyplomowych na specjalności kadry i płace, bhp, rachunkowość. Pełna dostępna oferta studiów podyplomowych uczelni WSZOP dostępna na stronie: https://wszop.edu.pl/

Gdzie można szukać zatrudnienia?

Bezpośrednio po ukończeniu kierunku na studiach  podyplomowych kandydaci zaczynają przeglądać oferty pracy. Wiele firm oferuje pracę na stanowisku w administracji firmy czy w sekretariacie, gdzie obowiązki są jasno określone. Oprócz tego, osoba, której udało się ukończyć ten kierunek studiów może znaleźć zatrudnienie w administracji państwowej. Między innymi mogą to być urzędy marszałkowskie, urzędy powiatowe, miejskie, ale także gminne. Co więcej, w organach organizacji społecznych czy też w samorządach gospodarczych. Opcji jest tak naprawdę całkiem sporo. Można swoją karierę zawodową rozpocząć w wielu miejscach, a to, jak wszystko dalej się potoczy – zależy głównie od nas.

Jak widać – osoba, która skończyła szkołę policealną na kierunku technik administracji ma ogromne pole do popisu i wiele perspektyw zawodowych.