Kąpiel malucha – jak go do tego zachęcić?

Kąpiel małego dziecka może być nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli maluch zniechęcił się do nich już na samym początku. Co więc zrobić, by dziecko kąpało się chętnie lub przynajmniej pozwalało się wykąpać bez większej paniki?

Kąpiel to sztuka

Kąpiel nie musi być przykrym obowiązkiem. Wręcz przeciwnie, powinna być kojarzona ze świetną zabawą i wielką, podwodną przygodą! Ogromnym ułatwieniem będą wszelkie zabawki, które przeznaczone są do kąpieli. Statki podwodne, pistolety, kulki, gumowe kaczuszki. Wszystko to, co tylko może być wykorzystane do zabawy w wannie dziecko powinno mieć prawo ze sobą zabrać. Będzie czuć się bezpiecznie wiedząc, że może zabrać ze sobą swoją ulubioną zabawkę. Pomocne z pewnością będą też opakowania kosmetyków, które zostaną użyte podczas kąpieli. Szampon dla rocznego dziecka znacznie różni się od tego, którego używa jego mama. Bardzo często spotkać można takie, których butelki nawiązują do ulubionych postaci dzieci, przez co bardzo dobrze im się kojarzą. Piana również może okazać się świetnym sposobem na przekonanie malucha do kąpieli. 

Kąpiel dziecka produkty

Odpowiednie kosmetyki 

Dobre kosmetyki, to podstawa pielęgnacji brzdący. Wartościowy skład, to coś, co cenią sobie wszyscy rodzice. Warto jednak pamiętać, że musi on odpowiadać także dziecku. Odpowiedni szampon dla rocznego dziecka, jak i tych nieco starszych to taki, który przede wszystkim nie szczypie w oczka. Jest to najczęściej spotykany problem, który bardzo szybko potrafi zniechęcić dziecko do wchodzenia do wanny. Kosmetyki, które ładnie pachną również znacznie pomogą w przekonaniu dziecka, że kąpiel to nic strasznego. Należy jednak uważać. Te, które cudownie pachną, często zawierają w składzie ogromne ilości perfum i alkoholu, co nie jest dobre dla skóry dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *