Mata piankowa – produkt bez wad

W momencie, gdy dziecko staje się coraz to bardziej ruchliwe, każdy rodzice pragnie zapewnić mu, jak najlepsze warunki do zabawy i nauki samodzielnego chodzenia. Najważniejszym elementem pokoju, na który powinniśmy zwrócić uwagę i zmienić odpowiednio do potrzeb dziecka jest podłoga. Dziecko, które uczy się raczkować, siadać oraz stawiać pierwsze kroki musi mieć do tego odpowiednie podłoże. Nie powinno być zbyt twarde, śliskie oraz brudne.
Wszystkie potrzebne funkcje spełnia mata piankowa.

ZALETY

• Bezpieczeństwo – maty piankowe są sztywne więc dziecko może swobodnie się po nich poruszać. Natomiast w razie upadku dziecku nie stanie się krzywda, ponieważ maty są na tyle miękkie, że upadek nie będzie bolesny ani niebezpieczny dla zdrowia dziecka.
  • Higiena – są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Można je przecierać mokrą ściereczką i nic się im nie stanie. Nie gromadzą w sobie kurzu. Łatwo usuwa się z nich plamy.
  • Komfortmaty piankowe dla dzieci i niemowląt nie zawijają się podczas zabawy tak, jak mają do to siebie zwykłe koce. Dziecko może swobodnie się bawić.
  • Funkcja edukacyjna – mata piankowa to nic innego, jak elementy puzzli połączone razem w różnych kolorach. Elementy można układać w dowolnej kolejności. Jest to super sposób na naukę kolorów oraz kształtów.
  • Izolacja termiczna – maty piankowe dla dzieci bardzo dobrze izolują ciepło, to bardzo ważne szczególnie jeśli w domu mamy podłogę z płytek, które są zimne niezależnie od pory roku. Daje nam to gwarancję, że dziecko się nie przeziębi.
  • Ciekawy dodatek – taką mate piankową może zastąpić dywan w pokoju dziecka. Sprawi ona, że pokój stanie się bardziej dziecięcy, dostosowany do potrzeb dziecka, kolorowy oraz przede wszystkim bezpieczny.
  • Dostępność oraz cena – maty piankowe dla dzieci i niemowląt, w dzisiejszych czasach może zakupić wszędzie. Występują w sklepach dziecięcych, sklepach z zabawkami, supermarketach oraz na stronach internetowych. Ceny różnią się w zależności od rozmiaru, grubości oraz producenta.

CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY WYBORZE MATY?

Szukając maty piankowej starajmy się unikać produktów z supermarketów oraz bazarów. Wybierajmy produkty które spełniają normy europejskie. Przy wyborze mat nie należy kierować się niską ceną. Zawsze powinniśmy sprawdzić opis na opakowaniu aby upewnić się, że mata jest wykonana z bezpiecznych materiałów.