Meble dla przedszkoli – jakie wybrać?

Dobrze wyposażone przedszkole nie obejdzie się bez mebli. Wyposażenie edukacyjne, zabawki i inne akcesoria musza być odpowiednio przechowywane. Jednak w przedszkolu nie spotkamy mebli standardowych, jakie kupujemy sobie do mieszkań. Dzieci, nawet jeśli samodzielnie z mebli nie będą korzystać, to musza mieć styczność z meble do nich przystosowanym, głównie pod kątem estetycznym i pod kątem bezpieczeństwa.

wyposażenie przedszkola

Kolorowe, bajkowe meble dla przedszkoli

Wystrój przedszkola przede wszystkim powinien być dopasowany do dzieci. A najmłodsze dzieciaki, które stawiają pierwsze kroki swojego rozwoju w grupie rówieśników lubią żywe kolory, zabawę, uśmiechy. Spójrzmy jak często nazywane są grupy przedszkolaków: skrzaty, krasnale, pszczółki, motylki i tym podobne. Meble dzięki bogatej i żywej kolorystyce mogą tworzyć znacznie lepszy klimat niż tradycyjne meble o jednolitym kolorze. Przedszkola posiadające starsze wyposażenie często ozdabiają je ręcznymi pracami dzieci i wychowanków, aby sala miała przyjemniejszy wystrój, bardziej adekwatny do dzieci. Jednak obecnie można od razu zakupić gotowe meble posiadające nadruki, które mogą nawiązywać do upodobań dzieci czy nazwy grupy przedszkolaków. Dziecięce meble dla przedszkoli z nadrukami świetnie wpiszą się w obecny wystrój przedszkola i nie wymagają dalszego dekorowania. Same w sobie są prawdziwa ozdobą.

meble dla przedszkola

Bezpieczeństwo podopiecznych

Meble w przedszkolu powinny być wykonane w taki sposób, aby nie zagrażały zdrowiu dzieci. Tam bardzo łatwo o urazy, jeśli w użyciu pojawią się przedmioty czy elementy nieodpowiednie i niebezpieczne dla dziecka. Najpopularniejszymi zabezpieczeniami w meblach są dla przykładu:

• mechanizmy chroniące przed wypadnięciem szuflady,
  • zawiasy zapobiegające trzaskaniu drzwiczek mebla (chroni przed przytrzaśnięciem palców),
  • mocowanie do ściany co stabilizuje meble i przeciwdziała przewróceniu,
  • brak klamek, uchwytów, mogących się oderwać lub stanowić zagrożenie dla dziecka (np. poprzez ostre wykończenie),
  • zaokrąglone krawędzie mebli.

Mebelki tego typu, które świetnie nadadzą się przedszkolom można znaleźć w ofercie Happy Babies, jest to producent mebli, oferujący je w przyzwoitych cenach, dlatego zakup nie powinien być dużym obciążeniem. Warto przy okazji zweryfikować posiadane wyposażenie w przedszkolu, czy odpowiada dzieciakom, czy nie stanowi zagrożenia lub czy nie wymaga wymiany.