5 pomysłów na zdrowe napoje dla dzieci!

Dzieci w dużym stopniu lubią wybrzydzać. Nie jesteśmy w stanie nakłonić ich do jedzenia zdrowych produktów, jeżeli sami nie dajemy dobrego przykładu. Dobrym sposobem na nakłonienie dziecka do zdrowego odżywianie mogą być różnego rodzaju napoje. Warzywa i owoce w postaci soku mogą okazać się o wiele bardziej przystępne dla dzieci. Krzyk nam w niczym nie pomoże, dlatego należy szukać różnych sposobów, które pozwolą nam chociaż w pewnym stopniu zapewnić naszym dzieciom odrobinę witamin i wartości odżywczych pochodzących ze zdrowych produktów.

woda pitna

Woda przede wszystkim

Najważniejszym napojem powinna być woda. Nauczenie dziecka od samego początku picia dużej ilości wody to podstawa. Woda wypłukuje toksyny z organizmu. Nie jest kaloryczna. Jest po prostu zdrowa. Picie wody jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dodatkowo jesteśmy w stanie przekazać dobre nawyki już od najmłodszych lat, dzięki czemu nie dziecko nie będzie miało żadnych problemów z piciem wody w przyszłości.

Soki domowe

Świeże soki z owoców i warzyw to głównie solidna dawka witamin. Zdrowie przede wszystkim! Dlatego od czasu do czasu wypada podawać naszym dzieciom soki ze świeżych produktów. Najlepiej latem, ponieważ wówczas mamy dostęp do owoców najlepszej jakości. Jabłka, truskawki, maliny, pomarańcze i inne cytrusy. Podobnie jest z warzywami. Najlepszym sokiem może okazać się kombinacja owoców i warzyw. Wyciskarka do soków kuvings z pewnością nam pomoże w przygotowaniu nawet najbardziej skomplikowanych receptur. Szybka praca i gwarancja zachowania wartości odżywczych i witamin to największe zalety wyciskarki do soków kuvings.

świeże soki

Kompot

Jeżeli mamy takie zasoby to czemu nie! Kompot też jest zdrowym napojem. Jeżeli chcemy zadbać o dobre nawyki to należy je podawać dziecku już od najmłodszych lat. Kompot jest z reguły słodkim napojem, dlatego też dzieci nie mają problemów z zaakceptowaniem tego typu picia.

Herbata ziołowa

Ciepłe napoje należy pić przez cały rok, nawet latem. W ten sposób usprawniamy pracę naszego żołądka. Herbata ziołowa jest o wiele lepszym rozwiązaniem, aniżeli czarne czy zielone, dlatego warto po nie sięgać.

Woda smakowa

Oczywiście chodzi tu o domowe recepty. Nie smakowe wody ze sklepu, które zawierają wiele niezdrowych składników. Do wody wystarczy wrzucić wcześniej umyte i obrane owoce. W taki oto prosty sposób uzyskujemy naturalną wodę smakową dla naszych dzieci i dla nas samych!