Festyn z okazji Dnia Dziecka – jak zorganizować?

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas dla każdego malucha. Prezenty, liczne atrakcje i wiele innych elementów sprawiają, że jest to jedyny taki dzień w roku. W przedszkolach i szkołach chętnie organizowana jest taka impreza, nie ma wówczas zajęć lekcyjnych, ale z inicjatywy nauczycieli oraz rodziców jest mnóstwo zabaw i rozrywek. Jak zorganizować Dzień Dziecka i na jakiego rodzaju atrakcje warto postawić?

Gry i zabawy

Podczas tego wyjątkowego dnia nie może zabraknąć licznych gier i zabaw. 1 czerwca przeważnie jest już słonecznym dniem, gdyż jest coraz bliżej lata i upałów. Warto zorganizować zabawy, które pozwolą nieco ochłodzić się dzieciom, ale należy mieć również alternatywę w przypadku brzydkiej pogody. Jedną z takich zabaw może być zabawa o wdzięcznym tytule ,,balony z wodą’’. W zabawie bierze udział ósemka dzieci. Dzieci dzielimy na dwie drużyny czteroosobowe, każdy z nich trzyma za róg ogromny ręcznik kąpielowy. Napełniamy balon wodą i dzieciaki mają za zadanie przerzucać pomiędzy ręcznikami ten balon bez jego upadku. Jeśli balon upadnie i tym samym rozbije się, a drużyna przeciwna nie zdąży go odbić – zdobywacie punkt. Kolejną ciekawą zabawą ruchową jest zabawa w tak zwanego kelnera, w którym tworzymy dwie drużyny. Robimy tor przeszkód po którym przemieszczać się będą dzieciaki z plastikowym talerzykiem i piłeczką ping ponga na tymże talerzyku. Po pokonaniu toru zawodnicy wracają na linię startu i przekazują koledze bądź koleżance z drużyny talerz. Jeśli komuś upadnie piłeczka – musi przejść tor od początku. Pierwsza drużyna, której się uda wykonać zadanie wygrywa. Często podczas Dnia Dziecka organizuje się osoby, które zajmują się malowaniem na buziach małoletnich. Ważne, aby farbki były zdrowe dla skóry dziecka, a osoba wykonująca malunki miała jakiś talent, bo wbrew pozorom to nie jest rzeczą prostą.

Dekoracje

Nierzadko podczas takich festynów robione są zdjęcia, które wystawiane są potem na forum szkoły w gazetce szkolnej czy przypinane w klasach. Należy szczególnie zwrócić uwagę na dekorację, która pozwoli podkreślić nam ten szczególny dzień. Pomyśl o licznych girlandach, ale także o wielkim napisie ,,Dzień Dziecka’’. Świetnie sprawdzą się także balony na hel, które są w wielu różnych kształtach. Należy je jednak do czegoś przypiąć, aby nie odfrunęły.

Spraw, aby Dzień Dziecka był wyjątkowy dla każdego malucha. Pomyśl o małych upominkach, które sprawią, że uśmiech pojawi się na buzi każdego dziecka. Może to być balon na hel czy breloczek do kluczy. Małe rzeczy ucieszą każdego!