O czym powinniśmy pamiętać urządzając kinderbal?

Imprezy dla dzieci, jak popularne w ostatnim czasie, rządzą się swoimi prawami. Istnieją pewne elementy obowiązkowe, które są na każdej imprezie, więc nawet tu można popełnić faux-pas. Urządzając kinderbal należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. O jakich? Przeczytajcie koniecznie!

Bezpieczeństwo

Nawet jeśli wszystkie dzieci przyjdą z rodzicami, to i tak poniekąd odpowiedzialność spoczywa na twoich barkach. Należy zapewnić wszystkim dzieciom bezpieczeństwo. W tym celu upewnij się, że nie ma wokół przedmiotów, które mogą są potencjalnie niebezpieczne dla dzieci. Wszystkie sprzęty powinny być schowane, tak aby żadne dziecko nie miało do nich dostępu. To samo tyczy się ostrych przedmiotów. Należy też odpowiednio zabezpieczyć teren, jeżeli część atrakcji ma miejsce na podwórku, tak aby nie mogła wejść na imprezę osoba z zewnątrz, ani dzieci nie mogły wybiec na ulice. Ustalając z rodzicami przyjazd i odbiór dzieci należy również odpowiednio wcześniej zapytać o alergie, w tym pokarmowe, ewentualnie choroby wszystkich małych gości.

Dekoracje

Na dziecięcych przyjęciach obowiązkowo należy umieścić balony, kolorowe girlandy, światełka i inne elementy, które zachwycą małych gości i stworzą atmosferę zabawy.

Nakrycie stołu

 

Na dziecięcych imprezach nie sprawdzają się materiałowe obrusy, choćby posiadały wysoką klasę plamo-odporności i tak przegrają z dziećmi. Lepiej do nakrycia stołu sprawdzą się kolorowe obrusowe ceraty. Są odporne na zachlapania i plamy, a jeżeli nawet ulegną zużyciu będzie można je po prostu wyrzucić.

 

Atrakcje

 

Mali goście podczas imprezy nie mogą się nudzić. Atrakcjami mogą być animatorzy, teatrzyk kukiełek, albo też zjeżdżalnie, trampoliny ustawione na zewnątrz. Dobrym pomysłem są również konkursy, gry planszowe, itp.

 

Jedzenie

Jak już wcześniej zostało wspomniane należy wziąć pod uwagę alergie gości. Lepiej w ogóle zrezygnować z dań, które zawierają najsilniejsze alergeny, takie jak orzeszki arachidowe, ale też pomidory, truskawki. Menu powinno być raczej składać się z popularnych dań wśród dzieci. Oczywiście rezygnujemy ze wszystkich potraw, ciast, które zawierają grzyby, napoi zawierających kofeinę itp. Nie przesadzajmy też z cukrem.