Kraków miasto studentów

Kraków od zawsze uznawany był za miasto studentów. Każdego roku do tego miasta przyjeżdżają setki, tysiące młodych ludzi nie tylko z naszego kraju ale także z za granicy.

Nikogo to nie dziwi w końcu jest to nie dość, że urokliwe miasto z dużą historią to jeszcze jako jedno z nielicznych ma niezwykle bogatą ofertę edukacyjną. Warto podkreślić, że miasto oferuje przyjezdnym studentem dość bogatą ofertę noclegowa. Mnóstwo tutaj akademików i stancji znajdujących się nieopodal miasta jak i jego obrzeżach. W Krakowie jest także miasteczko studenckie, nie tylko pełniące funkcję typowej „noclegowni” dla studentów ale także strefy w których młodzi ludzie mogą się ukulturalnić, znajdują się tutaj liczne galerie, miejsca w których grane są recitale itp.

Prestiżowe uczelnie

Niektórzy mówią, że Kraków to miasto, które kształci specjalistów. Trudno się z tym nie zgodzić. Wystarczy przejrzeć listę najbardziej prestiżowych uczelni by się o tym przekonać.

• Uniwersytet Jagielloński – tej uczelni nie trzeba nikomu przedstawiać
  • Politechnika Krakowska
  • Uniwersytet Rolniczy
  • Uniwersytet Ekonomiczny
  • Akademia górniczo hutnicza

Szkoły policealne

Dla tych którzy chcą wybrać krótszą drogę edukacyjną godnymi polecenia są tutejsze szkoły policealne.  Działa ich spora część, która przygotowuje młodych ludzi do wykonywania specjalistycznych zawodów. Sukces Edukacja to szkoła policealna w Krakowie znana z profesjonalnego podejścia do edukacji i reprezentująca wysoki poziom kształcenia. Jako jedna z niewielu umożliwia kształcenie na wielu ciekawych i modnych kierunkach. Higienistka stomatologiczna, technik usług kosmetycznych to tylko niektóre na których można podjąć naukę. Szczegóły dotyczące oferty edukacyjnej na poszczególnych kierunkach można znaleźć na stronie uczelni.

Trzeba podkreślić, że Kraków oferuje oczywiście o wiele więcej możliwości kształcenia, wymienione uczelnie i szkoły w powyższym artykule mają jedynie charakter orientacyjny. W artykule zostały wymienione szkoły, które na dobre wpisały się na listę tych uznanych i prestiżowych uznawanych w Polsce i poza granicami.