Katowice miasto studentów

Katowice od zawsze uznawane  był za miasto studentów. Każdego roku do tego miasta przyjeżdżają setki, tysiące młodych ludzi nie tylko z naszego kraju ale także z za granicy.

Nikogo to nie dziwi w końcu jest to nie dość, że urokliwe miasto z dużą historią to jeszcze jako jedno z nielicznych ma niezwykle bogatą ofertę edukacyjną. Warto podkreślić, że miasto oferuje przyjezdnym studentem dość bogatą ofertę noclegowa. Mnóstwo tutaj akademików i stancji znajdujących się nieopodal miasta jak i jego obrzeżach. W Katowicach jest także miasteczko studenckie, nie tylko pełniące funkcję typowej „noclegowni” dla studentów ale także strefy w których młodzi ludzie mogą się ukulturalnić, znajdują się tutaj liczne galerie, miejsca w których grane są recitale itp.

Prestiżowe uczelnie

Niektórzy mówią, że Katowice to miasto, w którym kształci się specjalistów. Trudno się z tym nie zgodzić. Wystarczy przejrzeć listę najbardziej prestiżowych uczelni by się o tym przekonać.

Studia podyplomowe

Dla tych którzy chcą wybrać krótszą drogę edukacyjną godnymi polecenia są studia podyplomowe.  Jest to jedna z tych form edukacji, która przygotowuje młodych ludzi do wykonywania specjalistycznych zawodów. WSZOP to jedna z uczelni Katowicach znana z profesjonalnego podejścia do edukacji i reprezentująca wysoki poziom kształcenia. Jako jedna z niewielu umożliwia kształcenie na wielu ciekawych i modnych kierunkach. Kadry i płac, specjalista bhp, kryminalistyka, filologia angielska tylko niektóre na których można podjąć naukę wyższą. Szczegóły dotyczące oferty edukacyjnej na poszczególnych kierunkach można znaleźć na stronie uczelni https://wszop.edu.pl/.

Trzeba podkreślić, że Katowice oferują oczywiście o wiele więcej możliwości kształcenia, wymienione uczelnie i szkoły w powyższym artykule mają jedynie charakter orientacyjny.