Rodzaje materacy piankowych

Materace piankowe są dziś niezwykle popularne. Pianka wykorzystywana jest również w materacach sprężynowych. Mnogość różnych typów pianek sprawia, że wybór jest niezwykle trudny. Jakie rodzaje materacy piankowych oferują producenci i jak wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj materaca?

Rodzaje materacy piankowych

Na rynku znajdziemy wiele typów materacy piankowych. Podstawowym z nich jest ten wykonany tylko z pianki tapicerskiej. Innym typem będzie ten wykonany z pianki wysokoelastycznej. Cechuje się ona większą elastycznością włókien, lepiej amortyzuje i podtrzymuje ciało. Jest również twardsza, gdyż posiada większe zagęszczenie włókien na cm kwadratowy. Innym typem pianki jest ta termoplastyczna, określana również jako termoelastyczna i ‘memory’. Cechuje się ona zapamiętywaniem kształtów. Ma wysokie właściwości amortyzujące i dopasowuje się do ciała.

Na co zwrócić uwagę kupując materac piankowy

Kupując materac piankowy warto zwrócić uwagę, czy stworzony został z jednego rodzaju pianki. Decydując się na materac złożony z wielu materiałów, trzeba mieć na uwadze to, że jego twardość może różnić się na poszczególnych stronach materaca.
Na materacu nie warto zbytnio oszczędzać. Materac wykonany tylko z pianki tapicerskiej, nie będzie spełniał wszystkich oczekiwań.

Jak wybrać idealny dla siebie materac piankowy?

Odpowiedni wybór materaca jest kluczowy dla naszego zdrowego snu. Aby znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki materac będzie odpowiedni dla mnie przede wszystkim należy się zastanowić nad własnymi preferencjami, ale przede wszystkim budową własnego ciała. Materac powinien być dobierany do wagi. Producenci zazwyczaj podają przedział wagowy odpowiadający danej twardości materaca. Materace wykonane z pianki termoplastycznej, jeżeli nie są połączone z innymi materiałami są zazwyczaj miękkie. Ich twardość zazwyczaj wynosi H2 lub H3. W zależności od skali. Chcąc wybrać materac termoplastyczny warto wybrać ten, którego rdzeniem będzie pianka wysokoelastyczna i mata kokosowa. Taki materac będzie twardszy i spokojnie będzie mogła spać na nim osoba o wadze 90 kg.

Materace piankowe znajdziecie na stronie https://common.sklep.pl/3-materace-piankowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *