Otwarte Okno – nowoczesna placówka edukacyjna w Tychach

Otwarte Okno to nowoczesna placówka edukacyjna w Tychach, która stawia na najwyższą jakość nauczania dzieci i młodzieży. W jej skład wchodzą prywatne przedszkole z oddziałami integracyjnymi oraz specjalnymi, szkoła podstawowa, a także szkoła przysposabiająca do pracy. To jedno z niewielu miejsc na Śląsku, gdzie w jednym budynku mieszczą się aż trzy tak ważne dla rozwoju młodego człowieka miejsca. Sprawdź zatem, co należy wiedzieć o szkole Otwarte Okno w Tychach i dlaczego warto zapisać tam swoje dziecko bądź też samemu podjąć naukę. 

Przede wszystkim integracja

Otwarte Okno to szkoła, która stawia przede wszystkim na integrację dzieci zdrowych oraz tych z różnymi niepełnosprawnościami. Dzięki temu uczniowie zdobywają wiedzę, której nie wyniosą ze szkolnych podręczników. Uczą się przede wszystkim szacunku, tolerancji oraz zrozumienia potrzeb drugiego człowieka. Trzeba wspomnieć, że szkoła i przedszkola z oddziałami specjalnymi lub integracyjnymi już od dłuższego czasu cieszą się Polsce niesłabnącą popularnością. 

Wykwalifikowana kadra dydaktyczna

Ogromną zaletą szkoły Otwarte Okno w Tychach jest wykwalifikowana kadra dydaktyczna z wieloletnim doświadczeniem w dydaktyce i pasją do nauczania. W takiej szkole lub przedszkolu dzieci mogą liczyć na fachowe wsparcie oraz indywidualne podejście. Zespoły klasowe są też znacznie mniejsze niż w tradycyjnych szkołach, co sprzyja integracji oraz tworzeniu rodzinnej atmosfery, pełnej zrozumienia i akceptacji. 

Ogromną zaletą przedszkola i szkoły Otwarte Okno jest również fachowe wsparcie wielu specjalistów, którzy zatrudnieni są w tej placówce. Warto wspomnieć tutaj między innymi o pomocy psychologa, pedagoga szkolnego, logopedy czy oligofrenopedagoga. Dzięki takiemu zespołowi szybko można rozpoznać wszelkie problemy dziecka oraz postawić trafną diagnozę i zaproponować odpowiednie wsparcie. 

Ciekawe zajęcia dodatkowe

Szkoła Otwarte Okno oferuje także szereg różnorodnych zajęć pozalekcyjnych, które rozwijają różne zainteresowania dzieci oraz ich otwartość na świat. Można tutaj wymienić zajęcia plastyczne, ceramiczne, muzyczna, a także wiele zajęć sportowych. Tak skonstruowana oferta zajęć pozalekcyjnych sprawia, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie i będzie mogło rozwijać swoje zainteresowania.

Otwarte Okno – gdzie nas znaleźć?

Otwarte Okno to nie tylko najlepsza kadra dydaktyczna i bogata oferta zajęć, ale też nowoczesny budynek, położony w atrakcyjnej lokalizacji i w pełni dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych uczniów. Każdemu, kto pragnie poznać bliżej szkołę, polecamy zajrzeć na stronę internetową, gdzie znajdują się wszelkie niezbędne informacje dotyczące między innymi zasad rekrutacji: http://www.otwarteokno.edu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *