Rodzinne podróżowanie samochodem. Akcesoria na jakie warto się zdecydować

Kiedy wybieramy się w podróż całą rodziną musimy być przygotowani na różne scenariusze, zatem powinniśmy zabrać wiele przedmiotów. To z kolei wiąże się z koniecznością powiększenia przestrzeni bagażowej i zastosowaniem dedykowanych rozwiązań w postaci akcesoriów samochodowych do przewozu sprzętu sportowego.

Podróżujący samochodem w dalekie podróże powinni wybierać dedykowane rozwiązania, które pomogą zorganizować przestrzeń wewnątrz pojazdu, dodadzą nam przestrzeni bagażowej lub też pomogą bezpiecznie przewieźć sprzęt sportowy i turystyczny jak, deski snowboardowe, rowery czy kajaki.

O co warto zadbać podróżując samochodem całą rodziną

Kufry i boxy dachowe

Im więcej osób podróżuje samochodem, tym więcej bagażu musimy zmieścić w samochodzie. Często sama pojemność bagażnika jest niewystarczająca, warto wtedy zaopatrzyć się w kufry lub autoboxy jak np. https://www.dopasujbagaznik.pl/boxy-dachowe montowane na dachu samochodu. Takie rozwiązania pozwalają nam przewieźć od 200 do 500 litrów bagażu.

Uchwyty do rowerów i sprzętu sportowego

Dzieci domagają się zabrania ulubionych rowerków, które jednak nie zmieszczą się w bagażniku? Rozwiązaniem mogą być uchwyty mocowane do haka holowniczego. Pozwalają one na przewiezienie nawet 4 rowerów. W zależności od rodzaju samochodu możemy wybierać również uchwyty mocowane na dach samochodu lub na klapę bagażnika.

Organizery

Podróżowanie całą rodziną jednym samochodem to nie tylko konieczność zabrania książeczek, zabawek, tabletów, które zapełnią czas dzieciom, ale także akcesoriów samochodowych. Te z kolei mogą pomóc nam uporządkować te wszystkie przedmioty. Przykładem są organizery samochodowe, które wieszamy na siedzeniu przed dzieckiem.