Ściana w pokoju dziecięcym – kilka modnych aranżacji

Każdy rodzic wie, że stworzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem. W końcu chodzi o stworzenie miejsca w którym dziecko będzie czuło się dobrze i bezpiecznie. Pomysłów na stworzenie aranżacji jest całe mnóstwo, wystarczy przejrzeć dostępne aranżacje na portalach wnętrzarskich, by się o tym przekonać. W tym artykule poznasz najmodniejsze aranżacje jakie warto wykonać w pokoju dziecięcym.

Dobry wybór kolorów

Najpierw musimy zastanowić się na tym jakie kolory będą najlepsze w pokoju dziecięcym, być może dziecko ma jakiś ulubiony, który chciałoby mieć w swoim pokoju, dobrze jest o to zapytać. Jeśli nie mamy sprecyzowanych kolorów najlepiej postawić na odcienie pastelowe zdecydowanie unikać barw jaskrawych.

Zawieszki ozdoby

Po wyborze koloru pozostają pomysły na to jakich użyć elementów dekoracyjnych. Tutaj jest w czym wybierać. Na ścianie w pokoju dziecięcym możemy zamontować różnego rodzaju zawieszki i ozdoby które dodadzą wnętrzu przytulności wnętrzu. Tutaj jest pełna dowolność mogą to być elementy papierowe jak i wykonane z tworzywa. Ścianę możemy przyozdobić wieszając lampki albo modne obecnie łańcuchy lampek. Możemy też zamontować półkę na której będą ułożone ulubione zabawki naszej pociechy.

Modne naklejki na ścianę

Inspiracji jak ozdobić ścianę pokoju dziecka można poszukać również na portalach wnętrzarskich oraz w sklepach które oferują przeróżne dodatki do pokoju dziecięcego. Oprócz malowania ścian dość nowoczesnym sposobem jest naklejanie na ściany modnych motywów. Chodzi tutaj o naklejki na ścianę:  drzewo, łabędź , misie to najpopularniejsze motywy które przyklejane na ścianę.

sklep z naklejkami i plakatami – Yoko Design

Obrazki/rysunki na ścianach

Dość ciekawym pomysłem zdobienia ścian w pokoju dziecięcym jest zawieszenie obrazów. Mogą to być gotowe malowidła/obrazy ale także oprawione w ramkę rysunki dziecka. Jest to jeden z ciekawszych sposobów na niepowtarzalną aranżację. Można powiedzieć, że taki sposób zdobienia ściany to super pomysł na stworzenie mini-galeria sztuki.