Jak wybrać pieluchy dla dziecka?

Które pieluchy są najlepsze? Które wygodne? Te pytania od zawsze pojawiają się wśród młodych matek. Nie bez znaczenia, każdej mamie zależy na tym by dbać o swojego maluszka jak najlepiej. Pieluchy to jedne z akcesoriów, które znajdują w wyprawce dla dziecka. Czym różnią się poszczególne typy pieluch postaramy się przybliżyć w poniższym artykule.  

Pieluchy, pampersy jednorazowe

Jedną z głównych zalet pieluch i pampersów jednorazowych jest wygoda. Zużytych pieluch nie musimy prać, zapierać czy czyścić bo są jednorazowego użytku. Druga bardzo istotną zaletą tego typu pieluch jest ich chłonność. To jest akurat bardzo ważna zaleta, zwłaszcza że dziecko w pierwszym okresie życia załatwia swoje potrzeby fizjologiczne dość często.

Pieluchy wielorazowe

Wśród mam istnieją także zwolenniczki pieluch wielorazowych. W przeciwieństwie do pieluch jednorazowych jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie. Powszechnie istnieje opinia, że są one zdrowsze od pieluszek jednorazowych. Głównie przez to, że w jednorazowych zwykle znajduje się wiele substancji chemicznych, które mogą przyczyniać się do alergii skórnych. Do plusów należy zaliczyć także to, że są one przewiewne, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo powstania odparzeń.

pieluchy bambusowe

Pieluchy bambusowe

Moda na ekologiczne produkty sprawiła, że młode mamy wśród dostępnych produktów dla swoich pociech wybierają te które są hipoalergiczne. Pieluchy bambusowe można śmiało zaliczyć do tego typu produktów. Są bardzo delikatne wykonane z naturalnego bambusa. Są zdecydowanie bardziej chłonne niż w przypadku pieluch jednorazowych i wielorazowych. Pieluchy bambusowe można dostać w różnych rozmiarach pieluch bambusowe 120×120, 75×75 , 30×30 wariantów jest sporo. Co więcej oprócz kwestii czysto higienicznej mają także inne zastosowanie. Pieluchy bambusowe przydają się jako otulacz, przewijak bądź cienka narzutka do wózka.

Wybór pieluszek, pamperów jest bardzo indywidualny, w branży parentingowej najważniejszą zasadą jest wybór produktów takich które mają certyfikaty i atesty. Dlatego też warto pampersy kupować w sprawdzonych sklepach. Coraz więcej sklepów internetowych prowadzi właśnie ich sprzedaż. Kosmethurt  ten sklep ma w ofercie szeroki wybór produktów dla dziecka na stronie. Można kupić pampersy, sklep internetowy prowadzi sprzedaż także  innych produktów dziecięcych. Pampersy jednorazowe i inne produkty renomowanych producentów w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.